Change language:
do kasy suma: 0,00 zł
Wymiana podeszwy, podeszew w butach trekkingowych Hanwag i Meindl 24
Wymiana podeszwy, podeszew w butach trekkingowych Hanwag

Serwisowa wymiana podeszwy/podeszew w butach Hanwag i Meindl

 Pomimo wysokiej jakości materiałów i doskonałego wykonania, intensywne użytkowanie może z czasem odcisnąć swoje piętno nawet w przypadku obuwia wysokiej jakości i prowadzić do oznak zużycia. Dla własnego bezpieczeństwa ważne jest, aby obuwie było w dobrym stanie. Jeśli bieżnik jest zużyty, warto pomyśleć o naprawie butów lub podeszew. Generalnie firma Hanwag zaleca, aby po sześciu latach eksploatacji zlecić kontrolę butów w fabryce producenta lub u specjalistycznego sprzedawcy Hanwag.

Dla własnego bezpieczeństwa ważne jest, aby upewnić się, że Twoje obuwie jest w dobrym stanie. Jeśli bieżnik jest zużyty, warto pomyśleć o tym, aby Twoje buty zostały naprawione.

Sklep hunt-fish jako autoryzowany dystrybutor butów marki Hanwag i Meindl oferuje dla swoich klientów usługę serwisową fabrycznej wymiany podeszwy. Usługa kierowana jest do klientów naszego sklepu, którzy dokonali u nas zakupu butów. Nie mniej jednak nikogo nie pozostawimy bez pomocy. Wymiana podeszwy może nastąpić praktycznie w każdym modelu butów Hanwag i Meindl, również w butach z ręcznie szytymi podeszwami.

 

Zakup usługi możliwy jest tutaj - Usługa wymiany podeszew w butach Hanwag i Meindl.

 

Cennik Hanwag - ważny od 01-02-2024

Obowiązują dwie stawki za usługę:

 1. Serwisowane buty były zakupione w sklepie hunt-fish: opłata za wymianę podeszwy jest zryczałtowana i wynosi 515 pln + 20 pln kosztów przesyłki zwrotnej do klienta. Firma hunt-fish nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat manipulacyjnych. Suma: 535pln. Oferta dotyczy tylko i wyłącznie klientów, którzy dokonali zakupu danego modelu buta w naszym sklepie.

 2. Opłata za wymianę podeszew w pozostałych przypadkach wynosi: 515 pln + 20 pln koszt przesyłki zwrotnej do klienta + 50 pln kosztów manipulacyjnych. Suma: 585pln.

 3. Uwaga: podstawowa opłata w wysokości 515pln dotyczy podeszew bez możliwości przypinania raków oraz bez podeszew z podwójnym szwem.

 4. Opłata podstawowa dla butów z podeszwą pod raki: 625pln

 5. Opłata podstawowa dla butów z podeszwą szytą: 679pln

 

Cennik Meindl - ważny od 01-02-2024

Obowiązują dwie stawki za usługę:

 1. Serwisowane buty były zakupione w sklepie hunt-fish: opłata za wymianę podeszwy jest zryczałtowana i wynosi 520 pln + 20 pln kosztów przesyłki zwrotnej do klienta. Firma hunt-fish nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat manipulacyjnych. Suma: 540pln. Oferta dotyczy tylko i wyłącznie klientów, którzy dokonali zakupu danego modelu buta w naszym sklepie.

 2. Opłata za wymianę podeszew w pozostałych przypadkach wynosi: 520 pln + 20 pln koszt przesyłki zwrotnej do klienta + 50 pln kosztów manipulacyjnych. Suma: 590pln.

 3. Uwaga: podstawowa opłata w wysokości 520pln dotyczy podeszew w butach klasy A - A/B - B - B/C

 4. Opłata podstawowa dla butów klasy C i D: 640pln

 

Usługa wymiany podeszew dla butów Meindl i Hanwag obejmuje:

 1. Wymianę właściwą podeszew.
 2. Wymianę otoka gumowego, jeżeli taki występuje.
 3. Wymianę wkładek wewnętrznych.
 4. Wymianę sznurowadeł.

 

Usługę wymiany podeszew wykonuje wyspecjalizowany personel w fabryce producenta: Hanwag w Vierkirchen, Meindl w Kirchanschöring. Szacunkowy termin naprawy około 4-5 tygodnie.

Podczas wykonywanej usługi możliwe są dodatkowe prace np. naprawy szwów, naprawy wewnętrznych wyściółek skórzanych itp. Takie prace wymagają dodatkowych ustaleń oraz szczegółowej wyceny. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, iż serwis stwierdzi, że konstrukcja buta jest już naruszona i wymiana podeszew nie jest technicznie możliwa lub po prostu dla klienta nieopłacalna. Pobrana opłata w wysokości plus ewentualne koszty manipulacyjne są wówczas oczywiście zwracane.

W przypadku dodatkowych pytań, wątpliwości prosimy o kontakt - 602 261 270.

 

 

 

Czy warto...?

Koszt wymiany nie jest niski a na jej wysokość ma wpływ wiele czynników, niemniej jednak w sytuacji gdy dbamy o buty i skóra jest w bardzo dobrej kondycji, wymiana w naszej ocenie jest opłacalna. W butach w których się dobrze czujemy i świetnie "leżą  na nodze", przeszliśmy setki a może tysiące km i szkoda nam się z nimi rozstawać stosunkowo wysoki koszt może mieć mniejsze znaczenie. W przypadku butów z ręcznie szytymi podeszwami, gdy koszt zakupu znacznie przekracza 1000pln proporcjonalnie nie wydaje się wówczas już tak wysoki. Nadmienię, że sama wymiana podeszew nie jest prostą i bezpieczną operacją. Najczęściej mimo wszystko podeszwa dobrze przylega do cholewki i aby ją usunąć należy kawałek po kawałku ścinać ją na specjalnej maszynie. Praca jest żmudna, a zarazem niebezpieczna i wymaga dużej precyzji. O uszkodzenie buta a nawet kontuzję operatora nie jest wcale trudno. Niemniej jednak efekt końcowy jest najczęściej dla użytkownika WOW! :).

 

 

Czy skorzystamy z usługi naprawy butów, czy też nie w czasie całego czasu "życia butów" ma to mniejsze znaczenie, warto jednak zwrócić uwagę, na szczególną pro-klient postawę producenta. Producentów, którzy tak dbają o swoich klientów długo po zakupie nie ma już wielu i świadczy to, że kiedy decydujemy się na zakup nowych butów w sklepie stajemy po bezpiecznej stronie. Myśl, że kiedy za kilka lat będziemy potrzebować pomocy nie zostaniemy z problemem sami, jest bezcenna. Buty Hanwag to zakup na wiele lat!

Pamiętajmy tylko o regularnej pielęgnacji i impregnacji butów, wówczas z usług serwisowych najczęściej korzystać nie będziemy. Specjalnie pod tym względem przygotowaliśmy dla Państwa 30% promocję na zakup dedykowanych preparatów do pielęgnacji obuwia - więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj.

 

Nie zawsze buty wymagają wymiany podeszwy

Moje podeszwy nie pracują jak powinny a nie są zniszczone. Dlaczego tak jest?

Jeśli Twoje buty są fabrycznie nowe, na podeszwach nadal mogą pozostać ślady środka impregnującego. Środek dość szybko zostanie usunięty, kiedy buty będziesz używać a podeszwa będzie się zginać. Jeśli nie używasz butów przez dłuższy czas, powierzchnia podeszwy może stwardnieć i będzie bardziej śliska. To normalne. Podeszwy wszystkich butów Hanwag zawierają kauczuk naturalny (drogi materiał naturalny w porównaniu z tańszymi podeszwami z PU). Po prostu weź szczotkę drucianą lub drobny papier ścierny i lekko zszorstkuj powierzchnię. Możesz też iść na dłuższy na spacer po asfaltowej lub betonowej drodze.


HYDROLIZA PODESZWY ŚRODKOWEJ

Jeśli materiał podeszwy środkowej w Twoich butach stwardniał i zaczął się kruszyć lub co gorsza, podeszwa się poluzowała, co się dzieje? Odpowiedzią jest hydroliza podeszwy środkowej. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj
 

 

 

Zdjęcia naszych klientów

Poniżej kilka zdjęć jakie otrzymaliśmy od klienta, który zdecydował się na wymianę podeszew w swoich ulubionych butach - Tatra Wide II GTX. Ponieważ skóra w butach była bardzo przesuszona klient po otrzymaniu butów z serwisu przeprowadził pełny proces pielęgnacji. Efekty poniżej.

 

Przed serwisem

 

 

Po serwisie i procesie pielęgnacji

 

 

Jako drobną uwagę możemy dodać, iż w przypadku olejowania butów z membranami zalecana jest bardzo duża ostrożność. Olej stosunkowo głęboko wnika w strukturę skóry (zauważalnie też skórę zmiękcza, co dla butów mocno przesuszonych może być czasem korzystne) i należy bardzo uważać, aby nie dotarł do membrany, ponieważ może wówczas bezpowrotnie zakłócić proces oddychania obuwia. Bezpieczniej jest użyć w tej sytuacji klasyczny wosk do butów. Olej natomiast najlepiej sprawdzi się w bardzo grubych skórach i w butach bez membrany np. w butach typu Meindl Perfekt.

 

 

Komentarze do wpisu (24)

28 grudnia 2018

Witam, mam uszkodzoną podeszwę tylko w jednym bucie - rozwarstwiła się (to była dłuższy proces, ale to skojarzyłam dopiero teraz). Moje pytanie brzmi: czy można wynienić podeszwę w jednym bucie - druga jest jak nowa. Jeżeli można to proszę podać w przybliżeniu cenę za usługę. To moje ulubione buty. Model stary, nie pamiętam nazwy, chyba, że otrzymam podpowiedź to sobie przypomnę. Jeżeli trzeba prześlę zdjęcia. Z serdecznym pozdrowieniem - Anna

28 grudnia 2018

Zapomniałam dodać, że są to buty trekkingowe firmy Hanwag do kostki kolor oliwka - Anna

6 marca 2019

Wymiana tylko jednej podeszwy niestety nie jest możliwa. Poza tym wymieniając tylko jedną podeszwę uzyskamy parę butów w której każdy but może w skrajnej sytuacji zachować się inaczej, to zbyt niebezpieczne. W sprawach wycen, jak również szczegółów technicznych związanych z serwisowaniem obuwia prosimy kontaktować się na ogólnodostępne numery sklepu podane w zakładce kontakt.

25 czerwca 2019

Jaki jest koszt naprawy podeszw w butach YUKON? Są rozklejone wiec raczej trzeba nowe przykleić.

24 lipca 2019

Opłata za wymianę podeszew jest zryczałtowana i wynosi 380pln + 15pln koszt przesyłki zwrotnej do klienta.

12 sierpnia 2019

Witam, Wczoraj w mich butach Alaska GTX odpadła podeszwa. Jaka jest cena wymiany wraz i bez otoków? Jaki jest czas operacji? Pozdrawiam,

20 września 2019

Wymiana podeszwy jest zawsze kompleksowa, czyli również obejmuje wymianę otoka. Cena jest zryczałtowana i wynosi aktualnie 380pln.

18 października 2019

Czy jesteście w stanie ocenić czy jest sens wymiany podeszwy na nową czy odbywa się to jedynie po wysłaniu butów do was?

17 listopada 2019

Zasadniczo ocenę potrzeby wymiany podeszwy podejmuje klient. Możemy służyć jedynie wstępną poradą, np. jeżeli stan cholewki jest dobry (trzyma kształt), skóra jest w dobrej kondycji, tj. nie jest skrajnie przesuszona, spękana itp. a kłopot mamy np. tylko z pękniętą lub rozwarstwioną podeszwą, pociętym od skał otokiem itp. to oczywiście wymiana ma sens. Klient musi też sam ocenić aspekt finansowy. Bardzo rzadko zdarza się, iż buty po ocenie technicznej pracownika serwisu nie zostały poddane wymianie podeszwy. Producent stwierdził, iż dla klienta taka wymiana jest nieopłacalna, ponieważ konstrukcja buta jest naruszona i choć wymiana technicznie jest możliwa, to klient butów zbyt długo nie będzie mógł używać. Takie sytuacje choć bardzo sporadycznie, ale miały miejsce. Oczywiście klient z tego tytułu kosztów nie ponosił. W przypadku dużych wątpliwości zawsze można do nas zadzwonić, przesłać kilka zdjęć, możemy coś niezobowiązująco podpowiedzieć, ale ostateczna decyzja należy do klienta i serwisu producenta.

14 grudnia 2019

Ile wynosi koszt za wymianę podeszwy w Butach BW 2000 na zwykła nowa z całej gumy? Admin: aktualny koszt wymiany podeszew podany jest w opisie. Niestety nie mamy technicznych możliwości zaproponowania wymiany podeszew w butach innych marek niż Meindl oraz Hanwag.

12 stycznia 2020

Czy po wykonaniu wymiany podeszwy i otoka jest gwarancja na wykonana usługę? Admin: tak, na wykonaną usługę zgodnie z obowiązującymi przepisami otrzymujemy roczną gwarancję. Natomiast na wymienione nowe elementy np. podeszwę, otok mamy dwa lata rękojmi. Oczywiście mówimy o wadach wymienionych elementów a nie o np. nadmiernym, indywidualnym zużyciu.

17 maja 2020

Dzień dobry, Czy serwis już ruszył, przyjmuje paczki? Admin: tak, serwis już działa i zlecenia wymian podeszew są realizowane.

6 września 2020

Witam jestem posiadaczem butow Alaska Gtx, buty nie.maja jeszcze 2 lat a odpaly 2 podeszwy co w taki przypadku, dodam.ze nie moge znaleźć paragonu z zakupu butow. Admin: Proszę zwrócić się w formie reklamacji do sprzedawcy butów. Paragon do złożenia reklamacji nie jest wymagany. Wystarczy, że będzie miał Pan np. potwierdzenie bankowe przelewu, wyciąg z katy itp. Paragon jest tylko elementem, który udowadnia miejsce zakupu, jaki produkt kupiliśmy oraz czas dokonania zakupu produktu. Jeżeli może Pan to udowodnić w inny sposób, żaden sprzedawca nie może odmówić złożenia reklamacji. Oczywiście może Pan też wymienić podeszwy z pominięciem sprzedawcy oraz gwarancji na produkt, ale będzie się to wiązało z niepotrzebnym wydatkiem.

27 października 2020

Wymieniałam podeszwy w 11-letnich butach HanWag. Jestem zachwycona jakością wykonanej usługi, świetny kontakt z serwisem. Naprawa przedłużyła się o kilka dni ale dla wygody i komfortu na szlaku było warto ;) żałuje tylko, że nie mogę dorzucić fot z przed i po :) Pozdrawiam i polecam ;) Admin: Szanowna Pani proszę przesłać zdjęcia butów na adres mailowy sklepu, sami dołożymy je do naszego artykułu.

11 stycznia 2021

Witam . Czy nadal można podesłać Hanwagi na wymianę podeszwy? I jaki jest obecny całkowity koszt? Pozdrawiam. Admin: Oczywiście tak. Koszt wymiany podeszew podany w artykule aktualnie nie uległ zmianie. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny: nr 602 261 035. Zapraszamy.

22 stycznia 2021

Posiadam buty hanwag tatra ii wide gtx podeszwa jest w bardzo dobrym stanie ale otok z przodu i z tyłu jest spękany czy przy wymianie otoku jest też zalecana wymiana podeszwy dzięki za odpowiedź. Admin: niestety technicznie wymiana samego otoka nie jest możliwa. Może się to odbyć tylko łącznie z wymianą podeszwy. Proszę się zastanowić, czy w tym przypadku naprawa obuwia będzie dla Pana opłacalna. Tak na marginesie warto podczas klasycznej konserwacji obuwia nałożyć wosk również na gumowy otok, oczywiście wosk nakładamy niewielkich ilościach.

13 marca 2021

Cześć po kilku latach użytkowania butów hanwag tatra ii wide gtx przyszedł czas na wymianę podeszwy, choć nie były bardzo zużyte to postanowiłem je wymienić. Po wysłaniu czas oczekiwania 3 do 4 tygodnie, ale warto było czekać bardzo starannie wykonane mega jakość a dodam jeszcze że skóra była trochę wysuszona postanowiłem ja zaimpregnować dwie warstwy oleju do skóry nakładałem pędzlem pierwsza warstwa poczekałem 24h i następna 24h i tłuszcz do skór 24h i na koniec naturalny wosk i żywica trochę czasochłonne, ale działa no i kolor butów się zmienił na ciemny brąz.

14 marca 2021

Miło nam jest wiedzieć, że z przeprowadzonej wymiany podeszew jest Pan zadowolony, to dla nas zawsze duża satysfakcja - pięknie dziękujemy :) Efekty wymiany podeszew oraz przeprowadzonej pracy pielęgnacyjnej zamieściliśmy w powyższym artykule.

27 września 2022

W moich nowiutkich butach HANWAG , założonych pierwszy raz , po godzinie , oderwały się podeszwy na piętach ( do połowy buta) i odwarstwiły się przy palcach . Musiałem skleić srebrną taśmą !!! Najgorsze jest to , że był to prezent i mamy problem z odnalezieniem paragonu . To są jakieś jaja z tymi butami HANWAG , poczytałem troszkę i wychodzi na to że jest to duży problem tej marki , a nie do końca przyznają się do błędu i odrzucają reklamacje . Zna ktoś może jakiś punkt we Wrocławiu gdzie na gorąco przykleją mi podeszwę ? będę wdzięczny za info na Email ar.wa&poczta.fm Admin: Szanowny Panie, nie dokonał Pan zakupu wspomnianych butów w naszym sklepie. Jeżeli ma Pan usterkę w nowych butach proszę zwrócić się o pomoc do sprzedawcy u którego kupił Pan obuwie - paragon w żadnym wypadku nie jest potrzebny. Jeżeli dokonał Pan zakupu u autoryzowanego sprzedawcy, a jak Pan napisał buty są nowe - jest 2- letnia gwarancja, więc z reklamacją nie będzie najmniejszego problemu. Naprawa obuwia będzie bezkosztowa. To co istotne odklejające się podeszwy dotyczą praktycznie wszystkich producentów (nie tylko Hanwaga) i najczęściej butów które np. leżały wiele lat w magazynie, były nieodpowiednio użytkowane/przechowywane lub są po prostu "stare", powód takiego stanu rzeczy jest wiele. Na naszym blogu znajdzie Pan opis tego problemu w artykule "Hydroliza podeszwy środkowej" - warto przeczytać, będzie Panu łatwiej i bez niepotrzebnych emocji zdiagnozować problem. Jeżeli nie poradzi sobie Pan w miejscu, gdzie dokonał Pan zakupu proszę do nas wrócić, zawsze pomożemy!

20 października 2022

Witam Mam skórzane buty górskie Hanwag zakupione jeszcze w 1995 roku.Zchodziłem w nich Tatry i szwedzie góry Sareks. Sa idealnie ułożone. Niestety leżały przez ostanie pięć lat i oddspoiły się podeszwy i opaski. Skóra nie jest zniszczona. Czy można je reanimowac? Zależy mi na nich. Z wyrazami szacunku dr Zbigniew Dąbek - Kraków Admin: najprawdopodobniej buty będzie można uratować, nie mniej jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie serwis Hanwaga. Proszę skontaktować się z nami telefonicznie, ustalimy wszystkie szczegóły postępowania.

12 marca 2024

Witam. Jaki będzie koszt wymiany podeszwy w butach Hanwag Eclipse GTX. Podeszwa pod raki automatyczne. Pozdrawiam

19 marca 2024

Szanowny Panie. Tak jak w informacji zawartej powyżej. Opłata podstawowa dla butów z podeszwą pod raki: 625pln + 20 pln kosztów przesyłki zwrotnej do klienta + 50 pln kosztów manipulacyjnych, jeśli nie zakupił Pan tych butów w naszym sklepie. W sumie 645 zł - jeśli buty zostały zakupione w naszym sklepie. 695 zł - jeśli obuwie nie zostało zakupione w sklepie h-f.pl. Zapraszamy!

2 kwietnia 2024

Niestety po kilku latach użytkowania butów Hanwag Alaska oraz Yellowstone podeszwy się rozpadły. Z pełną odpowiedzialnością polecam serwis fabryczny, w którym pośredniczy Sklep h-f w Szczecinie. Właśnie odebrałem buty i stwierdzam, że usługa została wykonana w pełni profesjonalnie, wszystko szybko i sprawnie, fabryczna jakość wykonania. Highly recommended!

9 maja 2024

Dziękujemy za zaufanie i rekomendację! Każdy pozytywny odzew od klienta to dla nas duża satysfakcja, jak również motywacja do dalszych działań, aby każdy nasz klient czuł się w pełni zadowolony. Pozdrawiamy serdecznie - zespół h-f.pl :)

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium