Masz pytania?+48 602 261 170+48 602 261 035 (od 10:00 do 17:00)kontakt i pytania
Change language:
Meindl Comfort Fit - szersza budowa, więcej komfortu! 0

 

Meindl Comfort fit® – komfort i przyjemność dla Twoich stóp

 

  • Czy masz szerokie stopy?

  • Czy twoja stopa jest szczególnie wrażliwa na dobór butów?

  • Czy masz specjalne wymagania dotyczące komfortu stóp?

  • Używasz ortezy?

     

 

Jeśli jeden lub więcej z tych punktów dotyczy Ciebie, być może już zauważyłeś przy zakupie butów górskich, turystycznych wybór modeli jest tutaj bardzo ograniczony. Właśnie z tego powodu i dla tych specjalnych wymagań firma Meindl opracowała koncepcję butów Comfort fit® - rozwiązanie dla stóp o specjalnych wymaganiach.

 


Ale na czym polega koncept – jak jest realizowany i co jest szczególnie ważne?

 

 

Koncepcja szerokich butów w szczegółach

Modele z serii Comfort fit® są dostępne od lekkich butów wielofunkcyjnych po klasyczne buty górskie. Cechą szczególną jest to, że cała konstrukcja buta jest nastawiona na wygodę i idealne dopasowanie.

Osiąga się to dzięki następującym specyfikacjom:

  • Comfort fit® ostatni: szeroki z przodu, kompaktowy z tyłu – dla szczególnie wygodnego dopasowania

  • Bezbolesne chodzenie dzięki większej swobodzie palców, szerokości piłki i wyprostowaniu dużych palców

  • Specjalna wkładka zapewniająca optymalne wsparcie - oferuje również miejsce na wkładki ortopedyczne

  • Łatwiejsze toczenie dzięki konstrukcji podeszwy z rolką ukierunkowaną na naturalny ruch krokowyOdpowiednie kopyto

Najważniejszym narzędziem szewca jest odpowiednio wyprofilowane kopyto. Określa dopasowanie buta, niezależnie od ilości poszczególnych części, wyściółki czy cholewki. Dlatego Meindl opracował specjalne kopyta dla serii Comfort fit®: mają one większą objętość, która jest precyzyjnie rozłożona. Stopa ma więcej miejsca, szczególnie w jej przedniej części, gdzie palce potrzebują ruchu, a wysoki komfort jest kluczowy. Również mocniej uformowany jest górna część śródstopia, co oznacza, że paluch stoi prosto, a nacisk na śródstopie jest zauważalnie zmniejszony. Nosek ukształtowany jest w taki sposób, aby zewnętrzne palce również miały więcej miejsca na swobodne „oddychanie”. Nie tylko cholewka (część buta nad podeszwą) dostosowana jest do szerszego kopyta – także podstawa podeszwy jest szersza, co przekłada się na lepsze wsparcie stopy. Pięta jest zwarta. Zapewnia to wysoką stabilność, jednocześnie zapobiegając otarciom lub pęcherzom. Dodatkowo naturalny ruch toczenia stopy wspiera wbudowany w modelach Comfort fit ® wałek.

 

 

W wygodnych butach odpowiednie wkładki


Wkładki, które są używane w butach zgodnie z ich przeznaczeniem, są również funkcjonalnie rozwinięte i niezwykle wygodne.

 

Wkładka Comfort fit® „Hiking” (zdjęcia 1 i 2)

W modelach stabilnych wkładka składa się z ciągłej wyściółki korkowej (1) z amortyzatorem na pięcie (2) dla bezpośredniej amortyzacji w obszarze pięty. Cechą szczególną wkładki jest również prawie bezklejowe połączenie. Dzięki temu korek zachowuje swoją przepuszczalność i doskonale oddycha. W połączeniu z dobrą absorpcją wilgoci przez pokrycie wyściółką z materiału Cambrelle® oraz polaru. (3), wkładka zapewnia suchość podeszwy - ważny warunek długotrwałego komfortu klimatycznego. Zintegrowana wkładka żelowa na śródstopiu (4) wspiera mięśnie stopy i zapewnia wyprostowany i bezpieczny chód.

Wkładki Comfort fit® „Hiking” kupisz tutaj - link

fot1

 

fot2
Wkładka Comfort fit® „Sport” (zdjęcie 3)

W lżejszych butach wielofunkcyjnych zastosowano szczególnie miękką wkładkę wykonaną z różnych rodzajów pianki. Trzymanie pięty uzyskuje się dzięki ergonomicznie ukształtowanej skorupie wspierającej, dodatkową amortyzację zapewnia warstwa „Memory Foam”, która zapewnia miękki bieżnik i optymalny rozkład nacisku. Górna osłona służy do pochłaniania potu i optymalnej wentylacji stopy.

Nawiasem mówiąc, wkładki można w dowolnym momencie myć wodą i miękką szczoteczką, a także można je łatwo zastąpić wkładkami ortopedycznymi.

Wkładki Comfort fit® „Sport” kupisz tutaj - link

fot3

Przyjemne wędrówki na trekking


Linia Meindl Comfort fit® jest cyklicznie rozbudowywana i obejmuje teraz wiele obszarów zastosowań, od butów wielofunkcyjnych po buty trekkingowe (patrz obszary zastosowań Meindl ). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, najnowocześniejszym metodom produkcji i przywiązaniu do tradycji rzemiosła, każdy but Meindl jest optymalnie zoptymalizowany pod kątem dedykowanego przeznaczenia. Z odpowiednio dobranymi butami spacer, wędrówka czy wycieczka górska stają się wspaniałym i beztroskim przeżyciem na świeżym powietrzu i łonie natury.

 


 

Buty z serii Meindl Comfort Fit - link - https://hunt-fish.eu/pl/c/Meindl-Comfort-Fit/85

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl