Masz pytania?+48 602 261 170+48 602 261 035 (od 10:00 do 17:00)kontakt i pytania
Change language:
Buty na haluksy 0

Buty na haluksy 

Buty na haluksy

Dobrze dopasowane obuwie do komfortowych wędrówek

 

 

LUDZKA PODSTAWA

Z 28 kośćmi, 19 mięśniami i 107 więzadłami i ścięgnami - stopa jest złożoną konstrukcją. Nasze stopy są naszym fundamentem. Żadna inna część ciała nie jest wyposażona w tak wiele czujników, które dostarczają mózgowi informacji o rodzaju podłoża, po którym chodzimy. Na co dzień pełnią niezwykłą funkcję - podczas ruchu obciążamy je masą trzykrotnie przekraczającą masę naszego ciała. Łuk stopy, więzadła i mięśnie współpracują ze sobą, aby amortyzować i absorbować obciążenie. Jednak jeśli którakolwiek z kości cierpi na nieprawidłowe ustawienie, może to szybko doprowadzić do poważnych problemów i bolesnego dyskomfortu. Noszenie odpowiedniego rodzaju obuwia ogranicza powstawanie nieprawidłowości i zmniejsza nacisk na stopę podczas wykonywania codziennych czynności.

 

 

CZYM JEST HALLUX VALGUS?

Często niedoceniane, ale rzadko nieodczuwane. Hallux valgus lub haluksy to jedne z najczęstszych chorób stóp. Paluch koślawy powstaje przez źle ustawioną stopę, złe ustawienie jest spowodowane noszeniem nieodpowiednich butów, zwłaszcza butów na wysokim obcasie lub butów, które są zbyt wąskie, może być również spowodowane słabą tkanką łączną lub nadwagą. W związku z tym często dotyka to kobiety, boulderowców i wspinaczy sportowych. Gdy mięśnie stopy słabną, pierwsza kość śródstopia zmienia swoje pierwotne położenie. W rezultacie duży palec u nogi jest skierowany do wewnątrz w kierunku innych palców, a podstawa stawu dużego palca zaczyna się zawijać. Im bardziej duży palec popycha się do wewnątrz w stosunku do innych palców, tym bardziej dotknięty jest drugi i trzeci palec. W ciężkich przypadkach palucha koślawego może powodować dyskomfort podczas chodzenia lub wędrówki.

 

 

ROZWIĄZANIE

Z obuwiem Hanwaga z kategorii BUNION i profilowanymi kopytami opracowanymi specjalnie dla osób zmagających się z paluchem koślawym, HANWAG robi kolejny krok w kierunku zapewnienia idealnego dopasowania - do wszystkich typów stóp. Szeroka gama modeli BUNION w różnych kategoriach obuwia oferuje osobom z paluchem koślawym dobrze dopasowane obuwie do pieszych wędrówek bez dyskomfortu. Niezależnie od tego, czy chodzi o wspinaczkę górską, trekking i piesze wycieczki, czy codzienne użytkowanie.

  • Wyższy nosek: w przypadku haluksów duży palec u nogi często jest wciskany do wewnątrz, to również wpływa na inne palce. Zaprojektowany został wyższy nosek, aby zapewnić wszystkim palcom więcej miejsca.

  • Brak szwów w stawie palucha: po wewnętrznej stronie na śródstopiu nie stosujemy szwów na wrażliwym stawie palucha, aby zapobiec uciskowi lub otarciom.

 

 

BUNION TREK & BUNION HIKE

 

MODELE Z KATEGORII TREK w wersji „Bunion Trek Last” bazują na sportowo ukształtowanym kopycie popularnego modelu Tatra. Wersja Bunion została dostosowana tej wygodnej konstrukcji, aby zapewnić dodatkowe miejsce dla dużego palca. Wszystkie modele „Bunion Trek” to niezwykle wygodne, wytrzymałe obuwie, które sprawdza się podczas wszystkich rodzajów trekkingu - czy to wymagających wypraw od schroniska do schroniska, czy czterech tygodni w dziczy z namiotem i śpiworem.

 

MODELE Z KATEGORII HIKE w wersji „Bunion Hike Last” bazują na kopycie StraightFit. Oprócz dodatkowego miejsca na staw dużego palca „Bunion Hike Last” oferuje również ogólnie więcej miejsca na pozostałe palce. Dzięki temu jest szczególnie wygodny dla osób z paluchem koślawym i szerszą przednią częścią stopy. Ta konstrukcja występuje w modelach z kategorii Travel i Hike

 

 

PRZEGLĄD MODELI BUNION / HALUKS

 

Szeroka gama modeli w różnych kategoriach obuwia HANWAG oferuje osobom z paluchem koślawym dobrze dopasowane obuwie do pieszych wędrówek wolne od dyskomfortu. Niezależnie od tego, czy chodzi o wspinaczkę górską, trekking i piesze wycieczki, czy codzienne użytkowanie.

 

TATRA BUNION

Szczególnie wygodne buty trekkingowe z ulepszonymi detalami i lekką, ale solidną konstrukcją. Dostępne z wyściółką skórzaną lub GORE-TEX.

Link Hanwag Tatra Bunion

TATRA LIGHT BUNION

Wyjątkowo lekkie, nowoczesne buty trekkingowe z amortyzującą, lekką podeszwą i ergonomiczną górą cholewki. Idealny na wędrówki z lekkimi (dziennymi) plecakami. Z wyściółką skórzaną lub GORE-TEX.

Link Hanwag Tatra Light Bunion

 

ALTA BUNION

Wysoko wycięte, lekkie buty trekkingowe dla osób z paluchem koślawym. Alta Bunion zapewnia dodatkowe miejsce na staw dużego palca i ma bardziej miękką cholewkę, dzięki czemu jest wygodnym towarzyszem wędrówki.

Link Hanwag Alta Bunion

 

ALTA BUNION II

Wersja na haluksy naszych sportowych, średnio wyciętych lekkich butów trekkingowych z większą ilością miejsca na staw dużego palca u osób z paluchem koślawym. Wykonane z lekkiej, ale solidnej kombinacji materiałów o nowoczesnym wyglądzie.

 

 

BELORADO II MID BUNION

Sportowe, lekkie buty trekkingowe o średnim kroju z większą przestrzenią na duży palec u nogi. Wykonane z lekkiej, ale solidnej kombinacji materiałów o nowoczesnym wyglądzie.

Link Hanwag Belorado II MID Bunion 

 

BELORADO II LOW BUNION

Sportowe, lekkie półbuty z większą przestrzenią na duży palec u nogi. Wykonane z lekkiej, ale solidnej kombinacji materiałów o nowoczesnym wyglądzie.

Link Hanwag Belorado II Low Bunion 

 

 

 

BANKS LOW BUNION

Niski krój - wysoki komfort. Wygodna, niska wersja naszych klasycznych butów trekkingowych Banks, wykonana z wysokiej jakości skóry nubukowej i zamszowej, przeznaczona dla osób z paluchem koślawym. Połączenie wzmocnionego klina z pianki poliuretanowej i wysokiej jakości wkładki zapewnia dobrą amortyzację i łagodne kołysanie.

 

 

 

 

VALUNGO II BUNION

Wygodny but do codziennego użytku z lekką cholewką i oddychającą skórzaną wyściółką. Idealny do noszenia na co dzień i w podróży.

Hanwag Valungo Bunion link

 

 

SKARPETY BUNION

Stworzone, aby zapewnić dopasowany, wygodny kształt - nasze skarpetki z serii Bunion są idealnym tekstylnym podkładem dla wszystkich naszych modeli butów z serii Bunion. Mają dodatkową pluszową podszewkę na podeszwie, w górnej części pięty oraz w obszarze haluksa, co zapewnia dodatkową wyściółkę i wygodę.

 

Skarpety Hanwag bunion link

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl